Jul med valdresmål og meining på Rudi Gard

Jul med valdresmål og meining på Rudi Gard

21 21 people viewed this event.

Sted: Rudi Gard
For femte året på rad pakker vi instrumentene, det gode humøret og vår helt egen variant av julestemning og legger ut på veien med «Jul med Valdresmål og Meining»!

Da Gaute i 2022 foreslo ti konserter i ti forskjellige kirker i Valdres, var flere av oss litt skeptiske. Det virket hårete, men vi bestemte oss for å gi det et forsøk. Responsen overgikk alle forventninger, og gleden vi satt igjen med den romjula, kunne sammenlignes med gleden til et barn på julaften. Prøveprosjektet måtte få en fortsettelse.

Ti konserter ble til tolv, og etter hvert gikk turen også over fjellet til Gudbrandsdalen og videre til Nordsinni og Bråstad. Varme ord fra publikum og seksere på terningen ga oss lyst til å ta konserten på morsdialekten med til stadig flere. Slik ble et modig påfunn til en førjulstradisjon.

Nå gleder vi oss til å feire den femte sesongen sammen med dere. I bagasjen har vi helt nye låter, gamle favoritter og overraskende tolkninger av sanger du kanskje trodde du kjente. Det blir litt vanlig jul, masse uvanlig jul og en god blanding av musikk, historier, tull og alvor.

Selvfølgelig blir det også gjensyn med Ola i Svingen. Etter at han endelig fant kjærligheten i fjor, er det nok flere som lurer på hvordan det har gått med ham og Marit. Sagaen fortsetter, og vi har en mistanke om at Ola har nye sprell på gang.

«Jul med Valdresmål og Meining» er en førjulsstund med plass til både latter og ettertanke, kjente melodier og nye påfunn. Med stor takknemlighet for alt vi har fått oppleve så langt, og minst like stor spilleglede, er vi klare til å skape nye minner sammen med dere.

Velkommen til «Jul med Valdresmål og Meining 2026»!

Førjulshilsen fra
Gaute, Ørnulf, Lars, Kasper, Stig og Tor

Klikk her for billetter

 

Date And Time

18-12-2026 , 19:00
 

Location

-

Share With Friends